Tektaş Yüzük Ne Zaman Hangi Parmağa Takılmalıdır?

Tektaş yüzüğünüzü muhteşem bir evlilik teklifi kabulü ile aldınız fakat ne zaman hangi parmağınızda taşımanız gerektiği konusunda kararsızsanız yazımızı okuyabilir ve bu konuda kendinizi aydınlatabilirsiniz. Tektaşınızı dilediğiniz zaman, dilediğiniz parmağınıza takabilme konusunda özgür olduğunuzu belirterek başlamak istiyorum. Tamamen sizin zevk ve tercihinize kalmış olan bu durumun bir de geleneksel boyutu bulunmaktadır. Şimdi ise kısaca bu konuya değinelim.

Nişan Sırasında Yüzük Hangi Parmakta Olmalıdır?

Nişan sırasında alyanslarınız takılacak ise tektaşınızı çıkartmanız daha uygun olacaktır. Çünkü bazı alyans modelleri vardır ki onlar tektaş ile pekte hoş bir görüntü sergilemeyecektir. Bu alyanslar kalın olan modellerdir. Şayet ikisini bir parmakta kullanmak istiyor iseniz de tektaş yüzüğünüz üst tarafa gelecek şekilde bir arada kullanabilirsiniz.

Nikâh Sırasında Yüzük Hangi Parmakta Olmalıdır?

Düğünde nikâh töreni öncesi tektaş yüzüğünüz sağ elinizde kalabilir. Alyansınızı sol elinizin yüzük parmağına takacağınızdan o parmağın boş olmasında fayda olmaktadır. Nikâh kıyıldıktan sonra ise tektaşınız yukarda olmak üzere alyansınızı ve tektaşınızı sol elinize takabilirsiniz fakat tektaşınızın üstte olması daha güzel bir görüntü sergileyecektir.

Şayet alyans ile tektaşınızı aynı parmakta istemiyor iseniz alyansınız sol elin yüzük parmağında, tektaşınız ise sağ elin yüzük parmağında kalmasında bir sakınca görülmemektedir. Sizlerde en değerli anlarınızda size şahitlik edip, zarafetinize zarafet katan pırlantalar ile ışıldamaya devam edebilirsiniz. Sağlık ile geçireceğiniz nice günlere.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*