Işıkları Dahi Kıskandıracak Zarafet: Tektaş Pırlanta

Gittiğiniz mekanlarda ki ışıkları dahi kıskandırabilirsiniz. Nasıl mı? Zarafetinize ışıltı katacak mükemmel bir pırlanta ile birlikte bunu başarabilmeniz pekte zor değil. En özel anlarınıza şahitlik ediyor olan pırlantalar ile birlikte yeni maceralara var mısınız?  Pırlantalar sıklık ile ve herkese sunulabilen hediyelerden değildir. Bu özel hediyeyi size veren kişiler kaçınılmazdır ki hayatınızda önem verdiğiniz bireylerdir.

En özel anlarınıza şahitlik ettiğinden bahsettiğimiz pırlantaların sunulma anlarını merak mı ediyorsunuz? Bu bir doğum günü olabilir ya da hayatınızda her daim var olmasını istediğiniz adamın size evlilik teklifi ederken parmağınıza takmış olduğu, gelecek hayaliniz olabilir. Yahut sevdiğiniz adama verdiğiniz mucizenizi kucağınıza aldığınız doğum gibi bir olay olabilir.

Bu şekilde en özel anlarınıza şahitlik eden pırlantalarınız girdiğiniz her ortamda gözlerin üzerinde olmasını sağlayacaktır. Zaten zarif olan kadınlarımızın zarafetine zarafet katacak olan bu pırlantaların bakımının nasıl yapılacağı konusunda bir çok fikir ileri sürülmektedir.

Pırlanta Bakımları Hakkında Bilmedikleriniz

Özel anlarınızda yanınızda olan ve pahada gerçek anlamda değerli olan pırlantaların bakımlarının nasıl yapılması gerektiği konusunda kararsız mısınız? Şimdi sizlere en sağlıklı bakım yöntemlerinden bahsetmek isteriz. Pırlantalarınızın düzenli olarak bakımlarını sağlayabilmek adına sizlerde bakımları alanında uzman kişilere yaptırmalısınız. Bu kişi bir mücevher uzmanı olmalıdır.

Mücevher uzmanına götürmeniz tavsiye edilen bir bakım şeklidir.  Profesyonel bakımın sağlanamadığı durumlarda ise mücevher temizleme sıvısı işinizi görecek bir başka araçtır. Peki mücevher temizleme sıvısı ve profesyonel bakıma erişemediğiniz durumlarda neler yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Cevabı oldukça basit aslında genel olarak temizlik araçları kolaylık ile bu ihtiyacınızı karşılayacaktır. Örneğin; yumuşak sıvı deterjanı. Ilık bir suyun içine bir miktar  sıvı deterjan koyduktan sonra pırlantayı yaklaşık 10 dakika kadar bu suyun içinde bekletiniz. Daha sonra ise yumuşak bir havlu yardımı ile pırlantanızı nazikçe siliniz. Evet geçici de olsa pırlanta temizleme işleminiz tamamlanmıştır.

Bir başka temizleyici araç ise amonyaktır. Mücevherinizi yaklaşık 30 dakika kadar soğuk su ve amonyak ile yarı yarıya doldurulmuş kabın içine bırakınız. Yaklaşık 15 dakika bekletiniz ve çıkardıktan sonra yumuşak bir fırça yardımı ile temizleme işleminizi yapınız. En değerlinizden almış olduğunuz en değerli hediyeniiz temizlemeyi ihmal etmeden tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik mutlaka düzenli aralıklar ile de mücevher uzmanına göstererek taşların yerini sağlamlaştırmayı ihmal etmeyiniz. Sevdikleriniz ile geçireceğiniz ışıl ışıl bir ömür dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*