Pırlanta Kolyelerin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Pırlantalar kadınların vazgeçilmezi olarak bilinir. Her kadın ışıl ışıl parlayan pırlantalar takmak ister. Pırlantaların parlaması için gerekli bakımlara ihtiyaç duyarlar.

Profesyonel bakım : En sağlıklı bakım profesyonel bakımdır. Pırlanta üzerinde bulunan taşların gevşemediğin den dişlerinin eğilmediğin den emin olmak için kontrol etmek gerekir.

Mücevher temizleme sıvısı ile üzerinde yazan talimatları okuyup mücevherlerinizi temizleyebilirsiniz.

 

ana

Mücevherlerinizi herhangi bir sıvı deterjanlı suyun içerisine koyunuz. Daha sonra yumuşak diş fırçasıyla temizleyiniz. Daha sonra temiz bir süzgeçin üzerine koyup ılık su ile durulayınız. Yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayınız.

E Tipi Amonyakla

Mücevherinizi 20 dk ev yapımı amonyak ve su dolu kabın içerisinde bekletiniz. Su ve amonyaklı sudan çıkardıktan sonra montürün çevresini yumuşak bir fırça yardımıyla dikkatli vuruşlarla yavaşça temizleyin. Amonyak ve su karışımına mücevherimizi tekrar patırıp duruladıktan sonra bir havlu yardımıyla durulayalım.

Pırlanta Kullanımı Ve Koruması Nasıl Yapılmalıdır?

Mücevherlerimizin ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler vardır. Bu yapılması gerekenlere uymak mücevherlerinizi uzun süreler kullanımını sağlar.

  • Mücevherlerinize zarar verecek işler yaparken çıkartınız. Mücevherlerimizin kimyasal maddelerden zarar görmemesi için temasından kaçınılmalıdır. Pırlantada bozulma olmaz fakat metal kısmın kararmasına neden olacaktır.
  • Mücevherlerinizi diğer takılarınızla aynı yere koymayınız çizilebilirler.
  • Mücevherlerinizi yumuşak bezlere sararak keseler halinde saklayınız.
  • İnci, zümrüt gibi taşlar ten teması ister bu yüzden kapalı alanlarda uzun vadelerde bırakmayınız.

sizde yukarıda mücevher bakımıyla ilgili yazanları dikkate alırsanız. Mücevherleriniz zarar görmeden uzun vadeli kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*