Morganit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Morganit Taşı Özellikleri ve Faydaları

Morganit bir kalp çakra taşıdır ilahi sevgi ve merhamet enerjisini taşır. Duygusal travma için mükemmel bir taştır. Geçmişteki acı ile yüzleşmeye ve yaşamınızın anlamını ve amacını görmenize yardımcı olur. Bu taş kalp ağrısını serbest bırakmanıza ve size göstermek istediği dersleri öğrenmenize yardımcı olur. Acı ve travmayı hikmet ve merhamete dönüştürmeye hazır iseniz bu sizin taşınızdır. Ayrıca keder yolu ile çalışırken duygusal açıdan besleyici ve iyileştirici, özellikle bu keder size inancınızı sorgulamaya ya da ilahi yönlendirmeyi işitme ve ilahi sevgiyi hissetme konusunda sıkıntı yaşamanıza neden oluyorsa iyileştirir.

Morganit pembe berilyendir, bu yeşil berilyen ve akuamarinin mavi berilyen olduğu zümrüt ile alakalıdır. Pembe renk manganezden geliyor. Adı JP Morgan’dı Madagaskar’da Amerika Birleşik Devletlerinde Brezilya’da ve Afrika’da bulunur. Yüksek dereceli saydam morganit ince takılar için kullanılır ama aynı zamanda kaba örnekleri de alt dereceli bulabilirsiniz. Opak yarı değerli boncuk zarif şeftali rengi genellikle nişan ve düğün yüzükleri için aranır.

morganit taşı

Morganit taşı iyileştirici özellikleri

Morganit kalpten enerji alanını fiziksel olarak güçlendiren bir kişiye yardım eder ve aurada bir yönetim yerinin kurulmasına yardımcı olur. Kalp gibi çarpıntı problemlerini tedavi eder, sinir sistemini tedavi eder, akciğerleri temizler ve stres giderir. Bu mineral, tüberküloz, astım, amfizem, bozuk hücre, tiroit, dil enfeksiyonu, baş dönmesi, iktidarsızlık, larenjit, vb. Gibi rahatsızlıkların tedavisinde de aynı derecede etkilidir.

Morganit tutukluluk, öfke ve kızgınlığın üstesinden gelmeye yardımcı olur ve hoşnutsuz duygusal duygu ve ihtiyaçları aşina olduğunda, bazı sebeplerden ötürü ya da başka bir nedenle açıklanmadı. Duygusal alanı rahatlatır düşünce ve eylemleri tetikleyen enerjiyi harekete geçirir. Morganit akılda bilgelik ve sakinlik getirir ve kavgalar nedeniyle kötü sona eren eski ilişkilere tekrar eklenir.

morganit taşı

Morganit, ruhu kullanıcıya aydınlatmak ve kişinin davranışları ve nitelikleri ile kaba ruhlar arasında kasıtlı olarak uyum sağlanmasına izin vermek için son derece değerlidir. Morganit’in kristal enerjisi, hepimizin evrenin bir parçası olduğumuzu ve göksel cisimlerin muazzam sevgisine alıştığımızı hatırlatıyor.

Güzel şeftali ve pembe Morganit gerçek aşkı ve duyguları yansıtıyor. Özellikle dış dünyayla olan etkileşiminizi düzenlemede yardımcı olan kalp çakrasını uyarır. Kalp çakra, kullanıcının çevreyle olan yeteneklerini dengeler. İlişkilere uyum getiriyor.

Metafizik Özellikler

Morganit berilyum alüminyum silikat denilen berilyumun şeftali-pembe bir varyantıdır. Sahip olduğu güzel renk, içinde sezyum veya manganez varlığıdır. Genellikle kütleler halinde ve prizmatik kristaller oluşturur. Zümrüt’ten farklı olarak, Morganit her türlü katkı maddesi içermez ve Morganit’in büyük kaba yatakları doğasında nadir bulunur.

Bu taş Kaliforniya’da bulundu ve koleksiyonerinin ve ünlü Amerikalı sanayici JP Morgan’ın adını aldı. Bu taş ayrıca cesian beril, pembe berily veya gül berilyanı olarak da bilinir. Morganit’in Moh ölçeğindeki sertliği 7.5 ila 8 arasındadır ve bu sertliği iyi belirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*