Lapis Lazuli Taşı ve Özellikleri

Lapis lazuli adı mavi taş anlamına gelir. Daha çok lapis olarak bilinen değerli taş Farsça lazhward kelimesinden gelmektedir. Daha önce lapis taşını görmediyseniz gökyüzü mavisi güzel bir renge sahip olan bir taştır. Lapis dünyada bilgeliği ve iyi yargıyı teşvik eden yöneticiler, gazeteciler ve psikologlar için mükemmel bir taştır. Arkeologlar ve tarihçilerin entelektüel analizine yardımcı olur, avukatlar için problemleri çözmede mucitler ve yazarlar içinde yeni fikirler yaratmada faydalıdır. Lapis Lazuli, yüksek düşünceyi harekete geçirmek ve entelektüel yeteneği geliştirmek için güçlü bir kristal. Bilgi, gerçeklik ve anlayışa duyulan isteği uyarır ve öğrenme sürecine yardımcı olur. Belleği geliştirmek için mükemmeldir.

degerli taş

Lapis lazuli taşı özellikleri

Lapis taşı dolaşımı arttırır ve kalp ritmini geliştirir. Lapis güneş ışığında ısıtılır, morluk, cilt problemleri ve böcek ısırıkları için kullanılabilir. Ayrıca adet düzensizliklerinde kadınlar için faydalıdır ve krampları ve sertliği hafifletir. Lapis taşı genel ağrı ve iltihapları hafifletir özellikle migren ağrılarına etkisi çok fazladır.

Sinir sistemine yardımcı olur ve dikkat eksikliği, Otizm, asperger sendromuna da yardımcı olduğuna inanılır. Lapis taşı her bakımdan gerçek bir kristaldir. İçsel gerçeği ortaya çıkarı ve kendini fark etmeyi kabul eder. Bastırılmış olabilecek şeylerin rahatlamasını sağlar ve yüzeyselleşmesine izin verir. Huzursuzluğu ve bastırılmış öfkeyi azaltmaya yardımcı olur geriye dönük ve uzlaşmacı olmayan konularda kişinin kendini ifade etmesine izin verir.

degerli taş

Lapis lazuli taşı faydaları

 

Lapis dostluk ve sosyal kabiliyeti onurunu teşvik eder. Başkaları ile ilgilenirken dürüstlük ve merhamet özelliklerinin canlanmasını sağlar. Kişinin motivasyonları ve inançları hakkında farkındalık yaratır ve bu şekilde hayatının daha net bir perspektifini sunar. Sadece bir sınırlamayı değil aynı zamanda büyüme ve kişinin yeteneklerini kullanma fırsatı sunar. Önemli ya da önemsiz olanları dengeler ve vücuttaki enerji akışını dengeler. İçimizdeki düşüncelerimiz ve iç iletişimlerimiz sağlıklı ve hareketlidir. Yeni fikirlere, hayallere ve vizyonlara açıktır. Sessizce gözlemlenebilir ve yansıtıcı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*