Kehribar Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kehribar Taşı Özellikleri ve Faydaları

Dünyada yüzlerce farklı türde değerli taş olabilir fakat kehribar taşının benzersiz özellikleri, görünümü ve sahip olduğu faydaları açışından oldukça popülerdir. İnsan üzerinde etkili güçleri bulunan kehribar taşı ışık ve zamanla beslenen insanlar tarafından kullanılmak için kıyı kesimlerde var olmuş ve mücevherlerin sihirli bir parçası haline gelmiştir. Doğal bir temizleyici olarak bilinen kehribar taşına sahip olmak sizi büyük sağlık ve akıl sorunlarından uzak tutabilir.

Kehribar taşı negatif enerjileri emer ve onları pozitif enerjilere dönüştürür. Taşların çoğu, vücudunuzu negatif enerjilere karşı korurken kehribar negatif kuvvetleri yok eder ve onları sizin için olumlu ve faydalı bir hale getirir. Depresyon geçiren insanlar için mucizevi bir şekilde çalışır. İnsanlar bu günlerde ciddi depresyona girmeye başlamışlardır, bu nedenle intihar oranına bir çözüm üretilmiştir. Kehribar taşı sizi depresyon ve intihar düşüncelerinden uzak tutuyor.

kehribar taşı

Kehribar taşının özellikleri

Soyu tükenmiş çam ağacından oluşan reçinenin taşlanması sonucu oluşmuştur. Isıtıldığı zaman manyetik özellikleri ortaya çıkan kehribar taşı çok yumuşak ve hafiftir. Enfeksiyonun yayılmasını ve soğuk algınlığını yaydığı sıcaklık ile önler ve pahalı bir taş olduğundan çoğunlukla ufacık parçalar halinde işlenip satılırlar. Aşırı saydam olan kehribar bünyesindeki kalıntılar nedeni ile fazlasıyla hareketlidir.

Kırmızımsı sarı ya da içerisinde kırmızı bulunan sarı yani kehribar rengi olarak iki çeşittir. Böcek görünümlü maddeleri ve hava kabarcıklarını bünyesinde barındırır. Donuk sarı renkte olan kehribar vücuda temas halinde sıcaklık yayar. Kehribarın gerçekliği ise yakıldığında etrafa çam kokusu sarması ile belli olur.

kehribar taşı

Kehribar taşının faydaları

Kehribar taşı boncukları bir kişinin yas tutma sürecini daha kolay ve rahat bir şekilde geçmesine izin verir. Hayatınızda sevdiğiniz birini kaybettiyseniz kehribar daha iyi bir yol izlemenize vesile olur. Eğer ilişkilerde büyük problemler yaşıyorsanız kehribar taşı bu sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak bir değerli taştır. Eşler arasındaki anlaşmazlığı güçlendirir.

Endişeyi hafifletir ve bir bireyin ruh halini güçlendirir. Kendinizi depresyonda iseniz ve kötü bir ruh halinde hissediyorsanız bu muhteşem taşı ovmanız ruh halinizi normal durumuna geri getirecektir. Kehribar yalnızca bedenini değil, bütün çevresini de arındırır. Bu taş çakralarınızı geliştirir ve sizi negatif enerjiden arındırır. Bununla birlikte içinde yaşadığınız çevreyi geliştirip pozitif enerji ile besler.

kehribar taşı

Kehribar taşı bireyin etrafında bir enerji alanı geliştirmeye yardımcı olur, onun atmosferini geliştirir. Aura vücudunuzu çevreleyen enerjidir. Kehribar insanların iyimser tavırlarına, saf düşüncelerine ve olumlu davranışlarına çekilmelerine izin vererek aura’yı temizler. Kehribar taşı kişide karaciğer, böbrek, dalak ve safra kesesi sorunlarını tedavi eder. Böbrek taşlarından safra kesesi sorunlarına kadar bir çok sağlıkla ilgili sorunlara bu doğal taş tedavi edebilir.
Amber taşı ile ilgili en harika şey, bir kişinin bedenindeki enerjileri iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda dengeler. Hayatınızın olumlu düşüncelerini ve mutluluğunu memnuniyetle karşılayarak, duygusal ve ruhsal enerjiyi geliştirmeyi sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*