Kaya Kristali Özellikleri ve Faydaları

Kaya kristali, metafizik problemlerin geniş bir alanına sahip güçlü şifa taşlarındandır. Geçmişte ortaya çıkan mesela çocukluk döneminde yaraları iyileştirmek için kullanılırmış. Kaya kristali kişinin kendine olan saygısını geliştirmeye yardımcı olur. Genel olarak enerjiyi ve özellikle diğer kristallerin enerjisini arttırır. Bu muhteşem kristal aynı zamanda diğer kristallerin enerjisini barındırma ve birleştirme yeteneğine de sahiptir.

kaya kristali

En azından prensip olarak diğer taşların yerini alabilir. Kaya kristali saf ve maddi değeri hariç, her bakımdan bir elmas gibidir. Kaya kristalleri saydamdır ve camsı görünüme sahiptir. Renkleri süt beyazı ile saydam olarak değişir. Kaya kristali gezegenimizin litosferin de  en bol bulunan minerallerden biridir. Genellikle kuvars, kayalık kuvars veya kuvars kristali olarak bilinir.

Kaya kristali şekilleri

Kaya kristali özellikle birçok farklı şekle sahip, kısa ya da uzun olabilir. Kabarcıklar, kamalar, fantomlar, anahtarlar vb. gibi hacimli yapıları sayesinde farklı inklüzyonlara sahip olabilir. Bu evrensel kristal, birçok başka taş türünü temizleme, dengeleme ve enerji  yeteneğine sahip çok güçlü bir taştır. Kaya kristali astral yolculuk, hayal kurma ve rüya hatırlamak için kullanılır.

Kaya kristal taşının faydaları

Bu taş kaybolan anıları tekrar hatırlamaya yardımcı olur. Olumsuzlukları ortadan kaldırıp kaybolan yetenekleri yeniden keşfetmeye yardımcı olur. Dualara yoğunlaşmayı ve olumlu sonuçlar elde etmeyi sağlar. Kişiliğimizin manevi tarafıyla yakından bağlantılı kalmamızı sağlar ve gerçek varlığımızın tamamen ruhsal olduğunu hatırlatır. Her manevi macera kaya kristali enerjisini kullanarak uyarılabilir ve çoğaltılabilir.

kaya kristali

Bilgi saklama alanındaki en önemli taşlardan biri kuvarstır. Bu güçlü şeffaf kristal çakraları açar ve bu nedenle meditasyon ve rehberlik için çok iyidir. Vücut dokusunda ve bedensel sıvılarda ki doğal kristal oluşumunu uyarır ve onlara yeni şifa kaynağı olur. Kaya taşı kalbin duygusal netliğini ve saflığını maneviyat anlayışlarını, aydınlatmayı, huzuru ve sakinliği sağlamaya teşvik eder.

Fiziksel iyileşme seviyesinde kaya kristali enerji sağlayabilir ve ateşi azaltabilir. Bağışıklık sistemini uyarmak ve ciddi hastalıkları önlemek için kullanılabilir. Kaya kristali kan damarlarını temizler kalp işlevini kolaylaştırır, enfarktüsü önler, beyine oksijen verir, kan basıncını dengeler. Bu iyileştirici kristalin başka kristaller gibi bir yardımcı araç olduğunu ve nitelikli tıbbi yardımın yerine geçmediğini de belirtmek isteriz. Meditasyonda topraklama amacıyla hematitle birlikte kullanıldığında enerji alanını güçlendirir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*