Kaplan Gözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kaplan Gözü Taşı Özellikleri ve Faydaları

Kaplan gözü gizemli, güçlü, saygı gören, korkulan ve her şeyi bilen göz anlamına gelen tılsımlı bir taştır. Kullanan kişi gizli olayları bile gözlemleme yeteneği verir. Mısırlıların ilahi heykellerinde kullanılan gözler için kutsal vizyonu ifade etmektedir. Büyüyen ülkenin tanrısı olan güneş tanrısı Ra ve Geb’ın birleştiği güneş ve dünyayı koruduğuna inanılır. Kaplan gözü, Doğu mitolojisinde canavarın kralı olan sihirli kaplan ile bağlantılı olarak, cesaret, dürüstlük ve doğru güç olarak tasvir edilirdi.

kaplan gözü taşı

Romalı askerler ise kaplan gözü taşını savaşta cesur olmak için üzerlerinde taşırlardı. Tarih boyunca refah ve iyi bir servet olarak kişinin kaynaklarını korumak, kötülükleri ve tehditleri yok etmek için kabul ederlerdi. Güneşin ve Dünyanın frekanslarını sentezleyen sıcak ve ışıltılı olup, maneviyatı fiziksel alemlerle bütünleştirirken istikrar ve farkındalık getirir. Dengeyi, doğru ve yanlışı, iyi ile kötüyü, karanlık ve hafiflik olmak üzere ikiliğin dünyasından birine taşır ve karşıtların arkasındaki temel birliğin anlayışını sağlar.

Kişinin tercihlerine daha pratik ve merhametli bir mantık getirir. Göz oluşumunun en etkili yöntemlerinden biri olan kaplan gözü kişinin iç vizyonuna nitelik getiren her durumun nedenini ve etkisini daha iyi anlamaya çalışır. Kişi güçlerini akıllıca kullanır ve dağınık bilgileri bir bütün haline getirmeye çalışır. Kaplan gözü taşı hayatımızın her alanında gerekli değişiklikleri destekleyip en üst düzeye gelmemiz için irademizi ve netliği güçlendirir.

Kaplan gözü taşı faydaları

Kaplan gözü taşı girişimciler ve ilk defa iş dünyasına girenler için ideal bir taştır. Ayrıca gelecekte önemli kariyer değişiklikleri için beceri ve bilgi birikimi sağlar. Kullananın sanatsal, yaratıcı ve fiziksel yeteneklerini denemesi için cesaretlendirir. Korkuyu yenmek ve önemli toplantılarda fikirler sunmak için bir destek taşı olarak kullanılır. Alışılmadık yer ya da koşullarda içgüdü ve algılamayı arttırmak başkalarının olumsuz niyetlerinden korunmak için üzerinizde taşıyın.

kaplan gözü taşı

Kaplan gözü taşı ayrıntılara dikkat etmeye ve pozitif eylemler için hazırlanmaya yardımcı olan duyguları keskinleştirir. Olaylar çok hızlı geliştiğinde yardım eder. Bir krizi çözmek için en iyi yardım araçlarından biridir ve yanlış kararlar verildiğinde mükemmel bir destek sağlar. Hızlı düşünme, birinin karakterini boyutlandırma ve kişinin kendi davranışlarının anlaması için kullanılır. Duygusal istikrar ve enerji düzeylerini arttırıp yanlış gıdalar için istek duygusunu azaltır.

Kaplan gözü taşı pratiklik ve denge taşıdır. Ailelerle gerginliklerin hafifletilmesini, görüş ve ifade farklılıklarını ortadan kaldırır. Bir konunun her iki tarafını da görmek ve ortak bir zemin bulmak için farklı bakış açılarına, dini inançlara ya da yaşam yaklaşımlarına sahip kişiler arasındaki uyumluluğu teşvik eder. Mesleki ara bulucular için harika bir tılsımdır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*