Değerli Taşların Astrolojik Etkileri

Değerli taşlar astrolojide özel bir nedene sahiptir. Taşlar yıllardan beri gezegenler tarafından kafa karıştırılan sorunları özgürleştirmek için kullanılır. Krallar ve yüksek seviyedeki insanlar Astrologlar tarafından önerilen kıymetli taşları faydası olduğu için kullanıyorlardı. Fakat bir gün herkesin kıymetli taşları kullanacağı ve değerlendireceği akıllara gelmezdi. Günümüzde içsel rahatlama için değerli taşlar kullanma yaygınlığı hızla artmaktadır. Çünkü bu mücevherleri tutan insanlar iş dünyasında, eğitimde ve hastalıkta değerli taşlar astrolojide çok önemli olsa da onlara hayatın her alanında fayda sağlıyor.

Deneyimlerime göre sadece doğal taşlar faydaları verebilir ve Vedic astrolojisine göre 9 gezegenden 9 özel taşları temsil eder, Ruby güneşe, inciyi aya, mercanları karaya, cıvalı zümrüt, sarı safir Jüpiter, elmas için Venüs, mavi safir Satürn, hessonit Rahu ve Ketu için kedinin gözü. Burcunuza göre iyi ya da kötü etkiler bırakırsa kullanacağınız taşı bilmek gerekiyor, yoksa muhalefet durumunda fayda yerine zarar verebilir. Bir taş kullanmak isterseniz binları taşımadan önce deneyimli astrolojiye danışmanızda fayda vardır.

Ruby Manikya Güneş

Ruby Manikya Güneş

Ruby Güneş için kullanılan kırmızı kozmik ve kırmızı radyasyon yayan aktif konuyu akıllı hale getiren, yüksek şeref ve sosyal saygınlığı, görme probleminden göz kusurları gibi rahatsızlıklardan kurtaran en pahalı maden taşıdır. Bu taş kemik, baş ağrısı, hazımsızlık ve ateş gibi rahatsızlıklarda fayda sağlamaktadır. Kısacası bu taşı kullanan genelde sağlık, konum ve prestij ile tercih edilecek, özellikle ciddi anormalliklerden veya hastalıklardan kurtulmuş alacaktır. Mücevher terapistleri, heykeltıraşlar, sanatçılar, mühendisler ve bir çok önemli mevkideki kişiler bu özel ve değerli taşı büyük bir avantajla kullanmaktadırlar.

İnci Moti Ay

İnci Moti Ay

İnci, kabuklu deniz ürünlerinde bulunan parlak bir taştır. Bafra, Körfez ülkelerinde ve Akdeniz bölgesinden gelen inciler, özellikle gerginlik, mide rahatsızlıkları ve evlilik sorunlarını azaltmada saf kaliteli ve son derece faydalıdır. Bu taş bayanlar tarafından kolye olarak kullanılırsa onların iffetlerini koruyacaktır. Kalp, kan ve zihin üzerinde Gemstone etkisi bırakmaktadır. Kullanıcının kendine güvenini arttırır ve zihinsel yeteneklerini geliştirir, etrafta samimi çalışma atmosferini teşvik eder ve geliştirir.

Mercan Moonga Mars

Mercan Moonga Mars

Coral, parlak kırmızı renkteki değerli bir taş ve daha çok açık tonlarda bulunur. Mercan taşı denizlerin boşluğunda gelişir. Opak olmayan bir taş kadın ya da erkek için kırmızı radyasyon emilimi ile güçlü duygular etkisi yaratır. Aslında bu taş kullanıldığında çeşitli hastalıklar özellikle de tropik ateş, su çiçeği, sarılık, fistül, impotans ve kan ile ilgili rahatsızlıkları önler. Özellikle anemi, genel yetersizlik, halsizlik, vücut ağrısı, alerji, öksürük ve soğuk algınlığı, bronşit gibi hastalıkların iyileşmesinde en etkili yöntemdir.

Zümrüt Panna Mercury

Zümrüt Panna Mercury

Emerald Yeşil renkte değerli bir taşıdır. Panna Değerli Taş olarak da bilinir. Merkür için giyilir ve soğuk yeşil radyasyonun, sinir ve bağırsak bölümleri, karaciğer, dokular, ses kordonu, dil ve sinir sistemi üzerinde mükemmel bir kontrol sahibi olmasını sağlayan emici tarafından emilmesine izin verilir. Zümrüt özellikle iş adamları, yazarlar, yazıcılar, yayıncılar, bilimsel araçlar bayileri için önerilir. Bu taş aynı zamanda bu işlevlerle bağlantılı herhangi bir rahatsızlık, hatırlama kusurları, kekeme, ses sertliği, hatta IQ’ya sahip öğrenciler ve doğum sırasında komplikasyonlardan korkan kadınlar için de yararlıdır.

Sarı Sapphire Pukhraj Jüpiter

Sarı Sapphire Pukhraj Jüpiter

Sarı Sapphire Gemstone adından da anlaşılacağı gibi, açık Sarı Renk taşı. Bu pahalı bir taştır ve kullanıcıların doğruluk, dindarlık anlamına gelir. Ekonomik refahı ve konforu sağlamak için kurulmuştur ve özellikle iş dünyasında veya endüstride çalışan kişiler için iyidir. Sarı Sapphire Gemstone özellikle çocuklarla, ya da hayranlık duyan yönleriyle sadaka, manevi motivasyon, yoga meditasyonu ve dini vaazlarla ilgilenen kişiler için kutsanmak isteyenler için iyidir.

Elmas Heera Venüs

Elmas Heera Venüs

Elmas, beyaz renkte olan değerli taştır. Elmas Taş, finansal refah ve mutluluk etrafında her şey için iyidir. Bu doğal taşı kullanan, yaşam sorunlarına yönelik sistematik, metodik ve dikey yaklaşımıyla bilinir. Ayrıca ilişkilerinde bilgelik ve olgunluk sergilemek, ilişkiler ve insanların onlara güven verecekleri anlamına gelir. Ancak, giyen, ego sorunlarını kontrol etmeli ve başkalarını, özellikle de sevdikleri kişileri gereksiz yere eleştirmemelidir.

Kedi Gözü Lehsunia Ketu

Kedi Gözü Lehsunia Ketu

Gümüş çizgili kedi gözü taşı siyah beyaz, sarı, soluk mavi ve açık kırmızı gibi renklerde bulunur. Kedi gözü taşı engelleri ortadan kaldırır ve kötü etkileri yok eder. Daha yüksek mevkiler ve yetki isteyen politikacıların kullandığı bir taştır. Bu taş doğum çizelgelerinde ketu’yu iyi yerleştirmemiş olanlar için şiddetle önerilir. Ketu’nun zararlı etkileri yerli halkın popülerliğinin bir sonucu olarak itibar kaybına, kıskançlıklara ve rekabeti arttırmaya neden olur. Bu değerli taş’ın düzgün bir şekilde kullanılması konuları önemli ölçüde kolaylaştırılabilir ve onları skandallardan kaybettiklerinden ya da şöhretlerinden korumaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*