Alyansa Dair Bilmedikleriniz

Birçok birey hayatını birleştireceği doğru insana bir an evvel kavuşmak isterler. Kavuştuklarına inandıklarında ise bu insanın hayatlarında sonsuza dek var olması isteyeceklerdir. Bu süreci ise bir evlilik teklifi ve beraberinde gelen alyans ile taçlandırmak belli etmeseler de erkeklerin de hep hayalidir. Dış dünyayı ne kadar severlerse sevsinler düzenli bir yuva belki de iki çocuk erkeklerinde hayali olabilmekte fakat bunu dillendirmekten pek hoşlanmamaktadırlar. Şimdi ise size evliliğin sembolü olan alyans hakkında daha detaylı bilgiler sunalım.

Alyans; kelime anlamı olarak alliance’den gelen anlaşma ve ittifak anlamına gelmektedir. Sözlük anlamı dışında ise evlenmek isteyen iki bireyin birbirine bağlılıklarının sembolü haline gelmiş olan bir çeşit takıdır. Manası ise evlilik teklifine kattığı ciddiyet ve sevimlilikten ötürü her kadının hayalidir. Evliliklerin yegane simgesi olan bu alyans ile birlikte bireyler birbiri hayatında var olmaya devam edeceklerdir. Birbirine aşık olan iki insanın birbirine bağlılıklarının alyansın sol ele takılması ile ömür boyu sürdüğü inancı taşınmaktadır. Sol ele neden takılır sorusunun cevabı ise kalbe direkt giden damarın sol parmaktan geçmesindedir.

Çok eski uygarlıklardan bugüne kadar gelen alyansın geçmişi mısır uygarlarlıklarına kadar dayanmaktadır. Mısırlar ise evlilik bağlarını sembolleyen ilk araç olarak bitkilerin saplarını kullanmışlardır. Yüzüğün yuvarlar olması ise hiç bitmeyecek ve devamlı döngü halinde olan bir sevgiyi simgelemektedir. Zamanın ilerlemesi ile alyans daha değerli madenlerden yapılmaya başlanmıştır. Eski dönemlerde alyans kadınlar tarafından takılan bir takı iken şimdi ki zamanda erkekler tarafından da takılmaktadır. Alyans insanların nerede ise ömürleri boyunca taktıkları takı olduğundan seçiminde dikkat edilmesi gereken bir takım kurallar vardır.

Alyans Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Alyans sevdikleri insana bağlılığı simgeleyen bir takı olduğundan dolayı hem kadınlar hem de erkekler bu takıyı kullanmayı oldukça sevmektedirler. Peki bu takının seçiminde dikkat edilmesi gerekenler neler olmalıdır?

  • İşe ana metaryeli seçerek başlayabilirsiniz. Metaryel konusunda seçimi yapmak için çeşitliliğiniz oldukça fazladır. İster beyaz ister sarı altın ya da titanyum ya da çelik. Cilt tipinize en uygun ve sizi alerji yapmayacak ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Ergonomiyi göz önünde tutmanızda fayda vardır. ergonomiden kasıt size uygun olmasıdır. El ve parmak ölçülerinize uygun olan bir alyans sizi her zaman daha rahat hissettirecektir.
  • Seçim yapacağınız alyans size ve tarzınıza uygun olmalıdır. Çiftlerin alyans seçiminde ilk zorlandıkları konunun bu olduğunu söyleyebiliriz. Alyansınız hem sizin hem de eşinizin günlük giyim tarzına uygun olması gerekmektedir.

Bahsettiğimiz bu özelliklere dikkat ettiğinizde alyans seçimi sizin için çok değerli bir anı olarak kalabilecektir. Evliliğinizin ilk gün ki aşk ile sürmesi dileği ile.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*